Pavasarī biedrība “Ritten” startēja Lauku partnerības “Sēlija” piedāvātajā NVO Iniciatīvu konkursā un ieguva finansējumu projekta “Gleznošanas nodarbībām plenērā uz audekla ar akrila krāsām” īstenošanai.

Augusta nogalē Rites Tautas nama mazajā zālē pulcējās necerēti liels gleznošanas nodarbību dalībnieku skaits. Nodarbību vadītāja skolotāja Irina dalībniekus iepazīstināja ar gleznošanas pamatiem un pēc tam katrs izvēlējās savu gleznošanas tematiku. Ja pašā sākumā bija jaušamas bailes, ka varētu netikt galā ar sevis izvēlēto darbu, tad jau pēc pārdesmit minūtēm visi gleznoja ar lielu aizrautību. Gandarījums par padarīto pēc vairākām stundām bija liels gan nodarbību dalībniekiem, gan skolotājai.

Kad pēdējie otas triepieni uzvilkti un gleznas novietotas “žūšanai”, jaunie gleznotāji varēja doties sportiskās aktivitātēs. Pēc sportiskās atpūtas visi kopīgi nolēma doties nelielā ekskursijā pie mūsu pagasta superomes Valentīnas, kas izrādīja un pastāstīja par Ilzu baznīcu. Bērniem bija iespēja pastaigāt pa “burvestību” mežu un paskraidīt pa pļavu. Kad jau visas takas izstaigātas, varēja doties vakariņās. Bibliotekāre Kristīne nodarbību dalībniekus sagaidīja pie ugunskura, kurā tika cepti kartupeļi un grilā cepts vistas šašļiks. Emociju pārpildīti, izsportojušies un paēduši, dalībnieki iekārtojas Rites Tautas nama lielajā zālē, lai pirms nakšņošanas visi kopā noskatītos filmu.

Otrajā rīta pēc brokastīm bērni vēroja savus mākslas darbus un acīs mirdzēja gandarījums par to, ka viņi ir radījuši tik skaistus darbus. Vēl priecīgāki tie kļuva, uzzinot ka viņu darbi tiks izstādīti divās izstādēs. Pirmā izstāde Rites pamatskolā no 02. līdz 07.septembrim. Pēc tam tā uz 3 nedēļām ceļos uz Neretas Valsts Sociālās aprūpes centru.

Mēs, nodarbību organizētāji, sakām lielu paldies skolotājai Irinai, kas iedrošināja bērnus gleznot pilnīgi viņiem jaunā tehnikā, kas nebūt nav viegla. Paldies arī nodarbību dalībniekiem, kam pietika spēka, enerģijas un izturības .

Pasākuma organizatori,

biedrība “Ritten”