Ne tikai kopsapulce

16.jūnijā biedrības “Lauku partnerība Sēlija" biedri sanāca uz kopsapulci, kas notika kafejnīcas "Kalniņā" telpās Aknīstē. Mūsu biedrība ir kupli pārstāvēta no visas partnerības teritorijas, un pašlaik ir 71 biedrs. Taču kopsapulces paredzētās darba kārtības izskatīšanai pietrūka astoņu biedru klātbūtnes. Kopsapulcē varēja piedalīties klātienē vai pieslēgties attālināti. Tāpēc tika pasludināts, ka atkārtota kopsapulce ar tādu pašu darba kārtību notiks 30. jūnijā pulksten 17:00 turpat Aknīstē. Galvenie darba kārtības punkti ir biedrības gada pārskata apstiprināšana un padomes locekļa kurš pārstāv pašvaldību no Aknīstes, Asares, Gārsenes pagastiem, apstiprināšana, kā arī Salas, Sēlpils pagastu uzņēmēju pārstāvja ievēlēšana, lai padome varētu strādāt pilnā sastāvā. Neskatoties uz to, ka kopsapulce nenotika, tie biedri, kuri bija ieradušies uz kopsapulci, kopīgi pavadīja interesantu pēcpusdienu.

Vispirms suminājumu saņēma mūsu biedrībā Dižprojekta godu ieguvušais projekts "Tomātu sulas ražošana" no dārzniecības "Ratnieki" Viesītē. Uz kopsapulci bija ieradusies uzņēmuma īpašniece Ieva Puzāne, kura atzina, ka tomātu sula ir izpirkta un tiek gaidīta jaunā tomātu raža. Uzņēmums ražo tomātu sulu ar dažādām piedevām un arī interesantas piedevas zupām, sviestmaizēm no kaltētām samaltām tomātu mizām. Atliek vien vēlēt, lai uzņēmums pieņemas spēkā, gudrībā un varēšanā! Lai izdodas ieceres! Partnerības izpilddirektors G. Liepiņš kopā ar Padomes priekšsēdētāju K. Rubinu-Apinīti pasniedza  Atzinības rakstu un suvenīru - termosa krūzi ar partnerības logo. Pēc tam visi kopīgi devāmies uz Ligitas Elksnītes no Aknīstes pagasta "Vilkapurvi" sagatavoto pirts mācību vietu. Viņa ne vien izstāstīja par pirts gudrībām, lai patiešām uzlabotu veselību, bet demonstrēja sauso pēršanu. Notika interesanta saruna ar Ligitu, un arī mūsu biedri dalījās ar savu praktisko pieredzi. Tagad mums visiem ir skaidrs, ka ar pirts slotu siešanu mazliet jānogaida, lai patīkamo lapaino slotiņu vietā, pēriens nebūtu ar žagariem un pie tam vēl sāpīgs. Arī padomi ārstniecības augu vākšanā bija noderīgi.

Partnerības padomes loceklis Ričards Šmits bija atvedis veselu laivu kolekciju. Laivošanas aktivitātes partnerības biedrs "Sēlijas laivas" ir attīstījuši pakāpeniski ar vairākiem LEADER projektiem. Viņu kontā ir ne vien projekti par laivošanas aprīkojuma iegādi, bet arī dažādi dabu izzinoši projekti, kur dalībnieki var mācīties pat atpazīt putnu balsis. Ričards stāstīja par katras laivas tehniskām iespējām, klientu vēlmju apmierināšanas risinājumiem. Pēdējie iegādātie modeļi varētu ieinteresēt makšķerniekus un ģimenes ar bērniem. Lielu interesi raisīja SUP dēlis. Vairāki biedri dalījās ar pašu pieredzi, taču lielai daļai tādas nebija. Tika piedāvāta arī vizināšanās kafejnīcas teritorijā esošajā ūdenskrātuvē ar izvēlētajiem peldlīdzekļiem. Drosminieku bija maz, bet tomēr kāds saņēmās un sagādāja prieku citiem.

Paldies visiem, kuri bija mērojuši ceļu uz kopsapulci un arī tiem, kuri atrada laiku pieslēgties attālināti! Ceru, ka arī kopīgi pasākumi tikai stiprinās mūsu biedrību. Paldies padomes loceklim Jurijam Sorokinam par mājīgajām telpām, kafijas pauzi un kopto teritoriju, kas vien norāda uz to, ka viss ir mūsu pašu rokās!

Lauku partnerības Sēlija padomes priekšsēdētāja  Kristīna Rubina-Apinīte