Top “Radošās rezidences Viesītē”

Bijušajā Viesītes skolas internāta ēkā (Brīvības ielā 8), kur tagad atrodas Sociālais dienests un Dienas centrs, kopš februāra tiek veikta otrā stāva telpu pārbūve. Šeit tiek veidotas Viesītes radošās rezidences – telpas, kas būs paredzētas radošo profesiju pārstāvjiem, kuri uzturēsies Viesītē plenēru laikā. 
     
    “Mēs ar šo projektu lepojamies, jo Viesītē notiek daudz pasākumu kultūras jomā, viens no tiem, kas jau ir tradicionāls, ir gleznotāju plenērs, kas notiek reizi divos gados. Problēma bija tāda, ka māksliniekiem nav, kur dzīvot un uzturēties, lai pārrunātu redzēto un pārdomātu, ko vēl gleznot,” skaidro Viesītes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Dimitrijeva. 
     
    Būvdarbus objektā veic SIA “Defass-D”. Projektā paredzētas astoņas gultas vietas, kopīga atpūtas telpa, neliela virtuvīte, kā arī sanitārais mezgls. Būs paredzēta vieta izstādēm, kas taps plenēru laikā, bet pārsvarā šīs telpas izmantos tieši mākslinieki. 
     
    “Projekts veicinās radošo personību piesaisti Viesītei,” skaidro Gunta Dimitrijeva. “Viesīte ir ar senām kultūras tradīcijām. Visi zina, ka Viesītē ir Mazais Bānītis, mēs lepojamies, ka šeit ir dzīvojusi Stradiņu dzimta. Stradiņiem veltīta īpaša telpa, lai mēs to neaizmirstu. Tagad šeit būs arī vieta, kur varēs doties radošie cilvēki un pārrunāt daudzas lietas.” 
     
    Plānots, ka radošās rezidences būs gatavas šī gada vasaras nogalē vai rudenī. Projektu “Radošās rezidences Viesītē” finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, atbalsta – Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests. Fonda finansējums ir 45 tūkstoši eiro, savukārt piecus tūkstošus eiro finansē Viesītes novada pašvaldība. Radošās rezidences papildinās Viesītes kultūras kvartālu, jo turpat netālu atrodas Viesītes muzejs “Sēlija” un Viesītes Mūzikas un mākslas skola, savukārt blakus ir Viesītes novada dome. 
     
Sandra Paegļkalne

AVOTS: jekabpilslaiks.lv