Noslēgusies projekta “Izzini sevi – Iepazīsti citus!” (ID Nr. VP2023/1-19) pēdējā aktivitāte -ideju ģenerēšanas darbnīca “Domā zaļāk”

2023. gada 18. augustā tika īstenota projekta “Izzini sevi – Iepazīsti citus!” (ID Nr. VP2023/1-19) pēdējā aktivitāte, kuru moderēja radio, skatuves un sociālo tīklu personība Lauris Zalāns. Aktivitātes mērķis bija ģenerēt jaunas idejas Kopienas dārza izveidei Jēkabpils novadā.

Ideju darbnīca tika atklāta ar Laura Zalāna dzīves stāstu, daloties ar atziņām un savas dzīves piedzīvojumiem, atklājot, kā viņš ir kļuvis par cilvēku, kāds ir šodien. Lauris palīdzēja visas aktivitātes laikā uzturēt aktīvu, jautru un ideju ģenerēšanai labvēlīgu atmosfēru.

Lai jaunieši spētu ģenerēt savas idejas, sākumā bija jānoskaidro, kas ir kopienas dārzs. Pateicoties informatīvajai prezentācijai, viņi guva ieskatu tajā, kādi kopienas dārzi jau ir izveidoti citviet Latvijā.

Kopīgi vienojoties, ka Brodi, Ābeļu pagasts, būtu potenciāli atbilstoša vieta kopienas dārza izveidei, jaunieši devās iepazīt apkārtni. Jau pēc dažām minūtēm daudzi jaunieši atgriezās ar smaidiem sejā, atzīstot ka jau ir radušās pirmās idejas. Tāpēc bija svarīgi nekavēt laiku un idejas pārnest uz papīra. Atgriežoties iekštelpās jaunieši tika sadalīti darba grupās un uzsāka veidot sava kopienas dārza skici.

Lai veicinātu ideju ģenerēšanas procesu jauniešiem tika sagatavoti jautājumi uz kuriem bija nepieciešams atbildēt, domājot ne tikai par Kopienas dārza vizuālo izskatu, bet arī par tehniskām un sabiedrībai aktuālām lietām šo kopienas dārzu veidojot.

Aktivitātes noslēgumā katra jauniešu grupa dalījās savās idejās un iecerēs par Kopienas dārza izveidi Jēkabpils novadā. Prezentāciju laikā kļuva skaidrs, ka jauniešus tiešām ir ieinteresējis aktivitātes mērķis un viņi ir gatavi iesaistīties idejas realizācijā.

Par godu projekta “Izzini sevi – Iepazīsti citus!” noslēgumam, pēdējās aktivitātes “Domā zaļāk” dalībnieki tika cienāti ar kūku.

 

Projektu īsteno biedrība “Lauku partnerība Sēlija” sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldību. Projektu finansiāli atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA)  Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.–2025. gadam ietvaros.