Aktivitāte “Sajūtas uz ūdens” - kas vienreizējs un neaizmirstams

Aktivitāte “Sajūtas uz ūdens” bija viena no daudzajām projekta “Izzini sevi – Iepazīsti citus!” (ID Nr. VP2023/1-19) aktivitātēm jauniešiem, ko organizēja biedrība “Lauku partnerība Sēlija.”

2023. gada 10. augustā, plkst. 4:00, Jēkabpils novada jaunieši pulcējās pie Laukezera, lai ar SUP dēļiem doties saullēkta piedzīvojumā. Rīts sākās ar iepazīšanos ar “SUP Jēkabpils” instruktori. Saņemot drošības instruktāžu, katrs jaunietis rokās ņēma sup dēli un devās uz Laukezera krastu. Saule vēl tik tikko ausa pār horizontu, kad jaunieši jau bija nonākuši uz ūdens. Kaut sākumā šķita, ka supošana noritēs melnā tumsā, tomēr ar katru minūti bija manāms, ka debesis paliek ar vien sārtākas. Taču ik pēc brīža debesis mainījās, paverot dalībniekiem jaunus skatus un sajūtas. Šajā rītā tika piedzīvotas dažādas sajūtas, ko radīja neparedzamie laikapstākļi. Uz brīdi uzlija lietus, veidojot neaizmirstamu skatu – no vienas ezera puses sārti rozā austošā saule, no otras lietus veidotā varavīksne. Jaunieši un aktivitātes instruktore atzina, ka ar laikapstākļiem tiešām bija paveicies. Izkāpjot krastā daži no jauniešiem izmantoja iespēju dodoties rīta peldē.

Aktivitātes noslēgumā Laukezera krastā tika baudītas kopīgas brokastis. Jaunieši dalījās ar atziņām, minot, ka aktivitāte noteikti bija izdevusies un uz ezera redzētais bija kaut kas unikāls. Jaunieši uzsvēra, ka labprāt vēlreiz ko šādu atkārtotu. Būtiski ir piebilst, ka aktivitātē uzdrošinājās piedalīties pat tādi jaunieši, kas nav ūdens cienītāji vai supo pirmo reizi,  tomēr atzīstot, ka aktivitāte bija kas vienreizējs un neaizmirstams.

Projektu finansiāli atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA)  Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.–2025. gadam ietvaros.